FENG-ŠUEJ

 

        v našich podmienkach

 

 

Vytvorte si harmonické prostredie, spájajte nebo so zemou uvedomelým životom a dobrým dizajnom – to je Feng Šuej

 

 

 

1            2            3            4            7            5            6

 

 

Symbolika obrazov

 

002

Obrazy a umelecké diela, ktoré zdobia interiér nášho domova alebo pracoviska nás majú naladiť pozitívne, harmonicky, upokojiť, alebo naopak nabiť energiou. Takéto obrazy sú v súlade s učením feng-šuej.  Obraz nie je iba maľovaná kompozícia, ale napovedá  aj o duševnom rozpoložení umelca v období, kedy dielo tvoril. Výberu obrazov preto venujeme veľkú pozornosť.

Obrazy a tradičné symboly vytvárajú univerzálny jazyk. Reprodukujú myšlienky, hodnoty, vlastnosti, nádeje či duchovný rozmer často lepšie ako slová.

Pôsobenie obrazu, s ktorým sme denne vo vzájomnej interakcii, je mimoriadne silné. Má schopnosť „komunikovať“ s nami. Bezprostredný vplyv obrazu  na človeka a jeho zdravotný stav dokázali a potvrdili aj kineziológovia.

 

 

Aké obrazy odporúčam svojim klientom?

 

Podstatný nie je štýl, akým je obraz namaľovaný / klasika, avantgarda, abstrakcia, naivné umenie, atď./ , ale predovšetkým to,  čo pre nás konkrétny obraz znamená, a aké pocity v nás vyvoláva.  Dbáme však na to, aby obraz  v byte či dome pôsobil podobne aj na ostatných členov rodiny. Zberateľom tohto druhu umenia odporúčam vytvoriť si galériu obrazov, napríklad okolo schodiska, v hale a podobne.  

Jestvujú námety, ktoré majú v sebe pozitívny náboj - tematiku kvitnúcich kvetov odporúčam do všetkých sektorov. Kladné emócie v nás vyvolávajú aj obrazy stromov, viníc, úrodné polia, pokojné krajinky, jazierka... Dobrú náladu vyčaria vtipné obrázky, ale aj tvorba našich detí,  ktoré majú svoje miesto v detských  izbách alebo  chodbách.

 

Maľovanie ako terapia

Kurzov maľby je mnoho, a ide skutočne o účinnú terapiu. Ak sa maľovanie stalo vaším koníčkom, bez rozpakov si zaveste svoje dielka a tešte sa zo svojich pokrokov.

 

Vo voľnom čase sa venujem insitnej maľbe,  zúčastňujem sa sympózií a výstav doma i v zahraničí, ostatný raz to bola svetová výstava Art Naif Festiwal v Katowiciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

004

Insitný obraz Španej Doliny ocenený v súťaži Výtvarné spektrum 2010

 

11

Obraz ocenený v súťaži Výtvarné spektrum 2012

 

 

 

profesionálne poradenstvo

www.fengshuiart.sk

© 2008-2016